انواع لوله های گالوانیزه

در صنعت آهن آلات، بر روی فاتی که نسبت به خوردگی آسیب پذیر می باشند پوششی از ف روی قرار می دهند که این پوشش برای حفاظت از ف در برابر خوردگی و آسیب پذیری می باشد و این عمل توسط گالوانیزاسیون صورت می گیرد. پوشش قرار داده شده در عمل گالوانیزاسیون شامل لایه ای از ف روی و ترکیباتی از آهن می باشد.در مورد لوله های فولادی نیز برای حفاظت از این لوله ها در برابر خوردگی و آسیب پذیری پوششی از ف روی بر روی آن قرار می دهند که به آن ها لوله گالوانیزه گفته می شود.

تاریخچه لوله های گالوانیزه

معمولاً در این نوع از لوله های فولادی در خانه های ساخته شده قبل از سال ۱۹۶۰ جهت آب رسانی نصب شده بودند. هنگامی کهلوله آبهای گالوانیزه اختراع شدند، جایگزینی برای لوله سرب برای خطوط آب رسانی بودند. با این حال امروزه میدانیم که قرار گرفتن این لوله ها به مدت نسبتا طولانی در معرض آب و رطوبت باعث می شود دچار فرسایش و زنگ زدگی در داخل شوند.

با اینکه روکش روی باعث طولانی شدن طول عمر لوله های فولادی شد، اما مقدار کمی سرب و مواد دیگر را که به طور طبیعی درون روی وجود دارد را به لوله ها اضافه می کرد که به طور بالقوه می تواند برای انسان مضر باشد.

در مقایسه با لوله های سرب، که ظاهراً بسیار سمی تر هستند، استفاده از این دست لوله ها فی پوشش داده شده پیشرفت بزرگی در لوله کشی داخلی محسوب می شد. با این حال، بعد از دهه ۱۹۶۰، لوله های مس جایگزین این لوله های فولادی جهت لوله کشی آب در ساخت خانه های جدید شد.

کاربرد لوله های گالوانیزه

لوله گالوانیزه همانند سایر لوله ها وظیفه انتقال سیال از محلی به محل دیگر را دارند. از اصلی ترین و مهم ترین کاربردهای لوله گالوانيزه انتقال سیالات (آب و گاز) در گلخانه ها و منازل است.

برای مطالعه ادامه مقاله لوله گالوانیزه به سایت الو آهن مراجعه نمایید.

موارد کاربرد لوله مانیسمان

برای تاسیسات ساختمانی خود از کدام لوله های تاسیساتی استفاده کنیم؟

آشنایی با لوله کشی آتش نشانی

انواع محصولات نیوپایپ

برترین برند های تولید کننده لوله های آتش نشانی

معرفی و بررسی انواع لوله های آتش نشانی

برترین های نمایندگی پارس زنده رود 

لوله ,های ,گالوانیزه ,روی ,ها ,آب ,لوله های ,لوله ها ,از ف ,های گالوانیزه ,های فولادی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

دستور آشپزی برای همه motabar01 دفتر وکالت بین المللی ایزدی harmontbaran دانلود پايان نامه هاي ارشد همه رشته ها cgolm مای موزیک| دانلود آهنگ جدید ایرانی vpsgol74 mahdi1345 colnahema